Nishani thërret në Presidencë Manjanin dhe Llallën

Publikuar tek: politike, më 16:39 16-03-2016 Nishani thërret në Presidencë Manjanin dhe Llallën

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani është duke zhvilluar momentalisht një takim me ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjanin dhe Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Ndonëse nuk bëhet e ditur tema e diskutimit, ditët e fundit, Manjani ka ngritur disa herë shqetësimin për gjendjen e gjykatave në Shqipëri dhe vendimet që në disa raste janë abuzive. Ndërkohë Llalla ka bërë disa ndryshime në institucionin që drejton, në kuadër edhe të procesit të dekriminalizimit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paloka: S’ndryshojmë qendrim për çështjen Suli. Nuk është e vërtetë që Venecia ka rrëzuar PD
Basha me kongresmenët amerikanë: Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, dekriminalzimi dhe reforma në drejtësi prioritet »
Article Logic
Execution time: 0.015969038009644
array(1) { ["section"]=> string(56) "nishani-therret-ne-presidence-manjanin-dhe-llallen-35263" }