Një ditë para Botërorit, sharkohet Lopetegui, trajneri i Spanjës

Publikuar tek: sport, më 11:10 13-06-2018 Një ditë para Botërorit, sharkohet Lopetegui, trajneri i Spanjës

Julen Lopetegu shkarkohet si trajner i Spanjës. Ai nuk do të drejtojë Spanjën në Botërorin Rusi 2018.

Lajmi është konfirmuar nga Federata Spanjolle e Futbollit.

Lopetegui u zyrtarizua një ditë më parë si trajneri i ri i Real Madrid. Ndërkohë një ditë përpara fillimit të Botërorit Spanja mbetet pa trajner. Pasuesi i tij pritet të jetë Rafa Benitez.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FUTBOLLI dhe MATEMATIKA
Vendoset përfundimisht, ja ku do të zhvillohet "Botërori 2026" »
Article Logic
Execution time: 0.019807100296021
array(1) { ["section"]=> string(69) "nje-dite-para-boterorit-sharkohet-lopetegui-trajneri-i-spanjes-124217" }