Një foto aktorësh në kongresin e PS në mars 1996

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:00 20-01-2015 Një foto aktorësh në kongresin e PS në mars 1996

Një foto e vecantë vjen në facebook nga Genci Sakaj, një socialist i orëve të para. Sjell për të gjithë miqtë e vetë një shkrepje fotografie në kongresin e dytë të Partisë Socialiste të Shqipërisë. Bëhet fjalë për marsin e vitit 1996, pak kohë përpara zgjedhjeve të majit të atij viti, të cilat, jo vetëm nuk u njohën nga PS, por edhe nga komuniteti ndërkombëtar, për shkak të vjedhjes së votës që u bë nga ish maxhoranca e atëhershme e PD.

Në foto Genc Sakaj thotë se është me aktorët e mëdhenj të skenës dhe ekranit Violeta Manushi, Kadri Rroshi, Lazër Filipi, si dhe Shpresa Islami, Luiza Hoxhaj, Shpëtim Abedini në Pallatin e Kongreseve në 22 dhe 23 mars 1996.

Aktorët e mëdhenj të skenës, në atë kohë ishin përkrahës të Partisë Socialiste. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12175822257996
array(1) { ["section"]=> string(53) "nje-foto-aktoresh-ne-kongresin-e-ps-ne-mars-1996-1029" }