Një ish-këshillare akuzon Trump se është racist, reagon Shtëpia e Bardhë

Publikuar tek: bota, më 22:07 10-08-2018 Një ish-këshillare akuzon Trump se është racist, reagon Shtëpia e Bardhë

Shtëpia e Bardhë e quajti ‘’gënjeshtër’’ deklaratën e bërë nga një ish-këshilltare e lartë me ngjyrë e cila e akuzon Donald Trump se është racist dhe se ka lëshuar ofendime ksenofobe deri në nivelet më të larta të shtetit.

Ish-kandidatja e emisionit të reality shoë “The Apprentice”, i drejtuar për disa vite nga Donald Trump, Omarosa Manigault Neëman shprehet në një libër që pritet të dalë se eksperienca e saj në Shtëpinë e Bardhë e çoi në përfundimin se presidenti amerikan ishte racist, jo tolerant dhe përbuzës.

Ish-këshilltarja përgjegjëse e ‘’Zyrës të marrëdhënieve me publikun’’ deri në janar pohon se ka dëgjuar ofendime raciste kundër një burri me origjinë filipinase, sipas Guardian, i cili ka siguruar një kopje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Burri mësues vret gruan pasi e ndaloi të dhunonte fëmijën e tyre
Djalit i merr koka flakë teksa fikte qirinjtë e tortës (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.022942066192627
array(1) { ["section"]=> string(78) "nje-ish-keshillare-akuzon-trump-se-eshte-racist-reagon-shtepia-e-bardhe-130754" }