Një jetë si e Beyonce, në vetëm 22 ditë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:28 08-02-2015 Një jetë si e Beyonce, në vetëm 22 ditë

Beyoncé, këngëtarja ,aktorja  dhe sipërmarrësja  amerikane me njëzet vite karrierë mbi supe , ka konfirmuar pasionin e saj për ushqimin vegjetarian  duke lançuar një dërgesë të këtij shërbimi në çdo shtëpi. Artistj,a  ka punuar ngushtë me trajnerin dhe fiziologun e saj  Marco Borges , për startuar 22 ditët e të ushqyerit. Kompania merret me dërgimin e drejtpërdrejt të vakteve me ushqim vegjetarian nëpër  shtëpi. Kjo dietë nuk përfshin mishin dhe nënproduktet e kafshëve .

Beyoncé filloi dietën e 22 ditëve në dimrin e 2013 me burrin e saj Jay-Z dhe nga ai moment ajo u përpoq të hyjë në numrin më të madh të mundshëm të ushqimeve bimore të bazuar në ushqimet e tyre të përditshme. Sigurisht , disa përjashtime nga rregulli bëri, duket të mosqenë  në gjendje të heqë dorë nga pasioni i saj më mëdh:ushqimet  e detit. Megjithatë, filozofia e programit është e bazuar në konceptin se ai merr 21 ditë për të ndryshuar tërësisht sjelljen tuaj të të ngrënit dhe dita e 22-të është vendimtare për të formuar një mënyrë të të re të të ushqyerit. Kjo është arsyeja se  pse pas promovimit të biznesit të saj të ri, këngëtarja i ka drejtuar një ftesë për gjithëve : "Ajo çfarë ju duhet të bëni është të provoni. Nëqoftëse, unë mund ta bëj këtë, çdokush mundet,”-ka thënë Beyonce.

Siç lexojmë nga site, menu e startups  ushqimi vegjetarian është për të gjithë ata që duan të humbin peshë, të hanë më pak ose thjesht "të përjetojnë një mënyrë të re të të ushqyerit". Ushqimimet  janë 100 % me bazë bimore.

Ideja e shërbimit në shtëpi erdhi nga kërkesat e vazhdueshme në adresë të Borges nga miqtë, kolegët dhe klientët të cilët kanë pasur kënaqësinë e të provuarit ushqime të shijshme, me yndyrë të ulët , perime , fasule, drithëra, herbs dhe erëza. "Ne të gjithë e dimë rëndësinë dhe vlerën e të ngrënit të ushqimeve  me bazë bimore", tha trajneri, "por ne shpesh e gjejnë veten të bllokuar në një seri të shprehive të këqija që ndikojnë në mirëqenien tonë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026179075241089
array(1) { ["section"]=> string(43) "nje-jete-si-e-beyonce-ne-vetem-22-dite-2707" }