Një politikan heq dorë nga politika, për t'iu përkushtuar futbollit

Publikuar tek: politike, më 15:20 08-02-2016 Një politikan heq dorë nga politika, për t'iu përkushtuar futbollit Ekrem Spahia dhe Safet Gjici pas firmosjes se marreveshjes

Një politikan shqiptar duket se ka hequr dorë përfundimisht nga politika për tiu përkushtuar sportit, e konkretisht futbollit. 

Bëhet fjalë për Ekrem Spahinë, ish kryetarin e PLL, i cili gjatë qeverisjes së djathtë, si një ndër aleatët e koalicionit të djathtë, ka shërbyer jo vetëm për partinë e tij por edhe si zv.ministër i Kulturës dhe më pas si zv.ministër I Mbrojtjes.

Që nga dita e djeshme, me propozimin e Safet Gjicit, presidentit të Klubit të Futbollit të Kukësit, I cili në zgjedhjet e fundit lokale konkurroi nën siglën e PS për postin e kryebashkiakut të Kamzës, Ekrem Spahiu do të jetë drejtori i ri i Klubit të Futbollit të Kukësit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama mbledh ministrat në PS, japin llogari para deputetëve. Flet Ahmetaj, Gjiknuri dhe Beqaj, më pas kryeministri largohet
A po jep Ambasada Amerikane mesazhe të forta për politikanët shqiptarë, përmes Ilva Tares? »
Article Logic
Execution time: 0.014518022537231
array(1) { ["section"]=> string(72) "nje-politikan-heq-dore-nga-politika-per-t-iu-perkushtuar-futbollit-32048" }