Një tjetër futbollist shqiptar drejt Turqisë, pranë firmës me ekipin e njohur

Publikuar tek: sport, më 12:57 10-06-2018 Një tjetër futbollist shqiptar drejt Turqisë, pranë firmës me ekipin e njohur

Një tjetër futbollist shqiptar dhe i kombëtares kuqezi pas Sokol Cikalleshit duket se do i bashkohet kampionatit turk.

Po flasim këtu për Ivan Balliu. Shqiptari i lindur dhe i rritur në akademinë e Barcelones duket se është shumë pranë kalimit te skuadra e Gozetepe në Superligën e futbollit në Turqi.

Këtë e bëjnë me dije si mediat turke ashtu edhe ato franceze. Balliu luan si mbrojtës i djathtë dhe aktivizohet në France me Metz ndërsa ka qenë edhe pjesë e kombëtares shqiptare në grumbullimet e mëparshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sadiku nuk e ka të gjatë te Levante, drejtuesit marrin vendimin për të
Teuta mendon për përforcime, në fokus ish-lojtari i kombëtares së Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.01608419418335
array(1) { ["section"]=> string(83) "nje-tjeter-futbollist-shqiptar-drejt-turqise-prane-firmes-me-ekipin-e-njohur-123876" }