Një tjetër futbollist shqiptar në Serie A, zyrtarizohet transferimi

Publikuar tek: sport, më 16:19 06-08-2016 Një tjetër futbollist shqiptar në Serie A, zyrtarizohet transferimi Paul Pogba dhe Frederik Veseli

Frederic Veseli ka firmosur me Empolin. Sipas Gianluca di Marzio ai ka firmosur një kontratë dy vjeçare me ekipin e Seria A, FC Empoli.

Tashmë qendërmbrojtësi i përfaqësueses kuqezi ka zgjedhur të vazhdojë karrierën e tij në Itali, ashtu si edhe disa lojtarë tjerë të kombëtares.

Kujtojmë që Veseli debutoi për kombëtaren kuqezi në kampionatin Europian “Francë 2016”, pikërisht në ndeshjen ku Shqipëria humbi me Francën. Veseli ishte pjesë e Luganos sezonin e shkuar dhe është aktivizuar në 33 takime.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atleti grek kapet me doping, përjashtohet nga Fshati Olimpik
Përfaqësoi Shqipërinë në Lojërat Olimpike 1992 dhe 1996, Shehaj rikthehet pas 20 vitesh me flamurin amerikan »
Article Logic
Execution time: 0.018436908721924
array(1) { ["section"]=> string(72) "nje-tjeter-futbollist-shqiptar-ne-serie-a-zyrtarizohet-transferimi-48969" }