Një tjetër shqiptar gati për hapin e madh në Itali

Publikuar tek: sport, më 18:52 13-10-2015 Një tjetër shqiptar gati për hapin e madh në Itali

17 vjeçari shqiptar Leonardo Maloku mund të jetë fare pranë hapit të madh në futbollin italian. Mbrojtësi është grumbulluar për herë të parë nga ekipi i Peskarës në Serie B dhe është i gatshëm për ndeshjen kundër Akolit.

Leonardo Maloku është edhe në përbërje të ekipit të të rinjve të Peskarës, ndërsa ka veshur edhe fanelën e Shqipëisë U17. Te Peskara janë edhe dy shqiparë të tjerë, kapiteni Ledian Memushaj dhe portieri Elhan Kastrati.

Lexo edhe: 4 talentët e rinj shqiptar - Kush e meriton t’i bashkohet kombëtares?

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Daily Mail promovon Kaçen dhe Gjimshitin si lojtarët e së ardhmes
12-0 humbja më e madhe e kuq e zinjve në histori, viti 2002 i tmerrshëm për Kombëtaren »
Article Logic
Execution time: 0.021996021270752
array(1) { ["section"]=> string(56) "nje-tjeter-shqiptar-gati-per-hapin-e-madh-ne-itali-23047" }