Njohja e pavarësisë, ministri serb 'heq shpresat': Nuk është qëllimi ynë, KOSOVA është origjina dhe rrënjët tona

Publikuar tek: rajon, më 13:24 10-07-2018 Njohja e pavarësisë, ministri serb 'heq shpresat': Nuk është qëllimi ynë, KOSOVA është origjina dhe rrënjët tona Gazetarja Beti Njuma dhe ministri i Jashtëm Serb Ivica Dadi

Serbët dhe Shqiptarët, lidhjet ndërmjet lajmeve.

Kjo ka qenë konferenca e sotme organizuar në Beograd mes agjencive të lajmeve Tanjug dhe ATA ku kanë marrë pjesë gazetarë të të dy vendeve, për perspektivën e lidhjeve mes tyre.

Armela Krasniqi, drejtore e ATSH në krye të një delegacioni gazetarësh shqiptarë ka qenë present në këtë konferencë. Por ndërkaq, Mustafa Nano, një emër i njohur i gazetarisë shqiptare dhe Beti Njuma, gazetare e TCH kanë ndjekur nga afër punimet e konferencës që kërkon të zgjidhë disa pikëpyetje, jo vetëm mediatike, por edhe shkëmbimi informacionesh mes dy vendeve. Mustafa Nano dhe studiuesi Piro Misha mbajtën gjithashtu edhe fjalën e tyre mes panelistësh.

Sot konferenca u përshëndet nga ministri i Jashtëm Serb Ivica Dacic dhe këtë e zbulon gazetarja e TCH Beti Njuma. "Pozicioni i Serbisë është i qartë për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit, por qëllimi ynë nuk është të gjejmë zgjidhje të shpejta.

Në Kosovë është origjina jonë dhe rrënjët e shtetësisë sonë. Beogradi nuk e sheh çështjen e Kosovës si diçka të zgjidhur!", shkruan Beti Njuma duke iu referuar fjalës së Ivica Dadic në këtë konferencë. E ndërkohë, pritet të zbardhen pyetjet e gazetarëve shqiptarë për këtë deklaratë të kryediplomatit serb.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 5 serbë në Kosovë, ja për çfarë akuzohen
Policia e Kosovës arreston 5 serbë, në rrezik dialogu »
Article Logic
Execution time: 0.0048201084136963
array(1) { ["section"]=> string(114) "njohja-e-pavaresise-ministri-serb-heq-shpresat-nuk-eshte-qellimi-yne-kosova-eshte-origjina-dhe-rrenjet-tona-127402" }