Noka, Ristani dhe Olli shkojnë te Komisariati Nr.1, largohen nga protestuesit e shoqërisë civile

Publikuar tek: politike, më 19:50 06-03-2016 Noka, Ristani dhe Olli shkojnë te Komisariati Nr.1, largohen nga protestuesit e shoqërisë civile Foto ilustruese

Prortestuesit e shoqërisë civile janë revoltuar nga prania e deputetëve të opozitës pranë ambienteve të Komisariatit Nr.1 në Tiranë, ku presin prej orësh lirimin e shokëve të arrestuar.

Arben Ristani, Flamur Noka dhe Leonard Olli kanë shkuar pranë Komisariatit por janë pritur me thirrjet “larg politika nga protesta” duke kërkuar largimin e tyre.

Mësohet që deputetët e opozitës të kenë thënë se kishin shkuar pranë Komisariatiti pasi aty ndodhen të arrestuar edhe disa aktivistë të tyre. Ata janë larguar pas pak minutash.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sali Berisha: Të lirohen menjëherë protestuesit
Edhe Edi Paloka mund ta djegë mandatin e deputetit »
Article Logic
Execution time: 0.025091886520386
array(1) { ["section"]=> string(100) "noka-ristani-dhe-olli-shkojne-te-komisariati-nr-1-largohen-nga-protestuesit-e-shoqerise-civile-34396" }