Nuk e paskemi ditur! Moderatorja shqiptare ka probleme shëndetësore: Nuk dëgjoj nga veshët

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:26 24-05-2018 Nuk e paskemi ditur! Moderatorja shqiptare ka probleme shëndetësore: Nuk dëgjoj nga veshët Roza Lati

Është një nga vajzat më simpatike të ekranit, dhe me një karakter mjaft kompleks.

Bëhet fjalë për bukuroshen Roza Lati, e cila është gjithmonë në qendër të mediave rozë. Së fundmi, moderatorja ka treguar disa “sekrete” nga jeta e saj, të cilat nuk i kishte bërë publike më parë.

Midis tyre, ajo çfarë tërhoqi vëmendjen ishte një problem shëndetësore i moderatores. “Nuk dëgjoj mirë nga veshët, si pasojë e dëgjimit me volum të lartë të muzikës hip-hop prej 10 vitesh.”- është shprehur Roza për “Revista Who”.

Ja disa nga sekretet e tjera të moderatores:

1-Jam indiferente ndaj lajmeve dhe thashethemeve.

2-Kur bie rehat me një çantë, varëse apo diçka të ngjashme, e përdor çdo ditë derisa prishet.

3-Energjia ime nuk shteron as kur fle. Lëviz shumë në gjumë, aq sa zgjohem “skiç”.

4-Jam e fiksuar pas shëndetit tim. Jam shumë meraklie dhe nuk ha çdo ushqim.

5-Nuk dëgjoj mirë nga veshët, si pasojë e dëgjimit me volum të lartë të muzikës hip-hop prej 10 vitesh.

6-Mbaj gjithmonë një unazë me gur bojëqielli në gisht, pasi dikur më ka këshilluar një prift kubanez ta bëj këtë gjë.

7-Më irriton fakti që njerëzit marrin konfidenca të tepruara duke ‘përfituar’ nga karakteri im i qeshur.

8-Kur zgjohem në mëngjes i laj dhëmbët me sfond muzikor Jazz dhe Blues.

9-Nuk çohem nga krevati nëse nuk më vjen kafja te koka në mëngjes. Kam bërë një pakt me restorantin poshtë shtëpisë që çdo ditë kafja të më vijë te dera.

RozaLati-780x439.jpg

auto_rozzza15220458861522045912.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Femrat shqiptare janë femrofobe”, çudit Anjeza Shahini
Lajm i keq për artin ndërkombëtar, DIVA 48 vjeçare heq dorë nga muzika »
Article Logic
Execution time: 0.023883104324341
array(1) { ["section"]=> string(95) "nuk-e-paskemi-ditur-moderatorja-shqiptare-ka-probleme-shendetesore-nuk-degjoj-nga-veshet-121973" }