Nuk ka më vend në Shqipëri, zbulohet plantacioni me marijuanë në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 22:32 27-08-2016 Nuk ka më vend në Shqipëri, zbulohet plantacioni me marijuanë në Itali, arrestohen dy shqiptarë

Në një kohë kur në të gjithë vendin kanabisi po mbillet me shpejtësi të jashtëzakonshme, shqiptarët janë duke parë për territore të reja. Karabinierët italianë kanë zbuluar në veri-perëndim të vendit, në Villanova d’Albenga, 200 rrënjë marijuhanë, që kishin arritur deri në 2 metra lartësi.

Babë e bir kishin kultuvuar drogën në një zonë pyjore dhe merreshin vetë me krasitjen dhe spërkatjen e bimëve.

Megjithatë, një helikopter i policisë italiane ka zbuluar plantacionin dhe më pas kanë ndërhyrë për arrestimin e kultivuesve.

Ky është rasti i disatë në Itali ku zbulohen parcela të mbjella me kanabis në pak ditë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035542964935303
array(1) { ["section"]=> string(99) "nuk-ka-me-vend-ne-shqiperi-zbulohet-plantacioni-me-marijuane-ne-itali-arrestohen-dy-shqiptare-51058" }