Nuk kishte ndodhur më parë, lojtari ndëshkon me karton të verdhë arbitrin (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 22:21 29-04-2018 Nuk kishte ndodhur më parë, lojtari ndëshkon me karton të verdhë arbitrin (VIDEO)

Një situatë komike ka ndodhur në një nga ndeshjet e kampionatit Holandez.

Në minutën e 60-të të ndeshjes ndërmjet Viteses dhe Tuentes, mesfushori Fur i Viteses ka ‘ndëshkuar’ me karton të verdhë arbitrin.

Lojtari i mori kartonin nga xhepi gjyqtarit dhe i’a drejtoi para fytyrës, pasi ky i fundin u pengua pa dashje nga futbollisti i Viteses në mesin e fushës. Ky moment është marrë me të qeshur nga gjyqtari, i cili nuk ka marrë masë penalizuese për gjestin e lojtarit të Tuentes.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trajneri i Romës i habit të gjithë: Kush nuk beson te përmbysja të qëndrojë në shtëpi
»
Article Logic
Execution time: 0.031646966934204
array(1) { ["section"]=> string(85) "nuk-kishte-ndodhur-me-pare-lojtari-ndeshkon-me-karton-te-verdhe-arbitrin-video-118827" }