Nuk ndalet shtatshkurtri i Kombëtares, Hyka “çmend” Zvicrën

Publikuar tek: sport, më 22:37 03-12-2016 Nuk ndalet shtatshkurtri i Kombëtares, Hyka “çmend” Zvicrën

Luzerni i Jahmir Hykës ka arritur të fitojë me rezultatin 3-0 kundër Vaduzit. Shtashkurtri i Kombëtares kuqezi po kalon një formë të shkëlqyer dhe këtë e ka treguar në ndeshjen e sotme kundër Vaduzit.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të vendësve. Neumayr ishte lojtari që i dha avantazhin në këtë fraksion loje skuadrës së Hykës, ndërsa më pas në pjesë e dytë mesfushori shqiptar ishte vetë protagonist duke realizuar dy herë, në minutën e 51-të dhe në të 58-tën.

Pas kësaj fitoreje Luzern ngjitet përkohësisht në vendin e 3-të me 29 pikë të grumbulluara në kampionatin zvicerian.

Më shumë në këtë kategori: « Në nder të Chapecoenses, në “Juventus Stadium” fikin dritat e stadiumit
Shifra e çmendur që klubi i Superligës ka shpenzuar për autobusin e ri (FOTOT) »
Execution time: 0.01825213432312
array(1) { ["section"]=> string(62) "nuk-ndalet-shtatshkurtri-i-kombetares-hyka-cmend-zvicren-61506" }