NUK PAGUAN SPITALIN, pacientja lihet në të ftohtë, e mbuluar me fasho dhe pa të brendshme (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:36 13-01-2018 NUK PAGUAN SPITALIN, pacientja lihet në të ftohtë, e mbuluar me fasho dhe pa të brendshme (VIDEO)

Një video amatore po qarkullon në të gjitha rrjetet sociale ku një paciente e fashuar është lënë jashtë nga një spital në Baltimore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. 

Personi që e ka gjetur ka deklaruar se gruaja ishte në një gjendje të tmerrshme dhe kishte me vete vetëm një qese me rroba. Sakaq, personi ka lajmëruar menjëherë spitalin. Spitali është shprehur se ndihma e parë është dhënë por pasi nuk është bërë pagesa nuk mund ta mbanin më shumë.

Drejtori i spitalit pas ngjarjes së ndodhur ka dalë në një konferencë për shtyp dhe ka kërkuar ndjesë për situatën e krijuar. Gjithashtu është shprehur se për këtë veprim të punonjësve të spitalit nuk ka asnjë justifikim.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « JO MË SHOFERË! Së shpejti makina pa timon dhe pa pedale (FOTO)
'KURORA TË THYEN QAFËN', befason Mbretëresha e Anglisë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.014554977416992
array(1) { ["section"]=> string(100) "nuk-paguan-spitalin-pacientja-lihet-ne-te-ftohte-e-mbuluar-me-fasho-dhe-pa-te-brendshme-video-106452" }