Nxiti protestuesit të hynin në sallën e Kuvendit, por shikoni detajin që tërhoqi vëmendjen në veshjen e Grida Dumës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:28 18-12-2017 Nxiti protestuesit të hynin në sallën e Kuvendit, por shikoni detajin që tërhoqi vëmendjen në veshjen e Grida Dumës

Sot duan t’ju varin, ju po prisni të futeni brenda, ajo sallë është e juaja, është duke pritur të hyni brenda, ne do bëjmë gjithçka,"- këto kanë qënë fjalët e Grida Dumës gjatë protestës së organizuar nga PD. 

Por jo vetëm thirrja e saj mundi të binte në sy gjatë protestës së sotme.

Një detaj në veshjen e Dumes nuk mund ti shpëtonte syve të audiencës, këpucët e saj shumë të larta dhe aspak të përshtatshme për një protestë të përmasave të tilla.

Ky detaj nuk i ka shpëtuar as aktivistes Brisida Gjikondi e cila shkruan: “Me takat e Gridës maksimumi mund të kruash veshët, ose dhëmbët si stucikadente.. por kurrsesi s’mund të vraposh dhe prish për të bërë revulucione”.

Screenshot_25.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0223388671875
array(1) { ["section"]=> string(121) "nxiti-protestuesit-te-hynin-ne-sallen-e-kuvendit-por-shikoni-detajin-qe-terhoqi-vemendjen-ne-veshjen-e-grida-dumes-103566" }