‘O budalla kryeministër, mbetësit janë në trurin tënd! Po Ajnshtajni që ndryshoi botën dhe ka mbetur në provime’

Publikuar tek: politike, më 12:19 06-12-2018 ‘O budalla kryeministër, mbetësit janë në trurin tënd! Po Ajnshtajni që ndryshoi botën dhe ka mbetur në provime’ Vasili-Rama

S’përmbahet deputeti i LSI Petrit Vasili ndaj kryeministrit Rama.

I frymëzuar nga protesta e studentëve, Vasili sulmon Ramën duke e cilësuar “budalla kryeministër” e” shkollëpak” ndërsa i kujton shkencëtarin Ajnshtajn, si mbetës në provime, dhe njeriu që ndryshoi botën.

REAGIMI I PLOTË I VASILIT:

Kryeminister i cmendur dhe shkooollepak !!!!

Ky kryeminister idiot brockollit turpet me te medha per studentet.

Na thote jo studentet mbetes keshtu po ashtu, qe gjoja nuk i paguan nga taksat per ta.

O budalla kryeminister mbetesit jane vetem ne trurin tend demode.

Sot ka vetem studente, qe marrin apo nuk e marrin provimin e radhes.

Po Ajnshtajnit qe ndryshoi boten, por ka mbetur ne provime cdo ti thuash ti shkollepaku proverbial.

Ridhenia e provimeve eshte nje mundesi e re per tu provuar per cdo student dhe s'mund te jete objekt percmimi dhe stigmatizimi aq me shume nga nje sharlatan te dijes dhe shkences si ti.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shezai Rrokaj: Rama i kapur në panik prej protestës studentore
Protesta e studentëve, Tabaku: Fajin e ka Reforma në Arsim, Rama e Nikolla u zotuan të ulin tarifat, por... »
Article Logic
Execution time: 0.028312921524048
array(1) { ["section"]=> string(115) "o-budalla-kryeminister-mbetesit-jane-ne-trurin-tend-po-ajnshtajni-qe-ndryshoi-boten-dhe-ka-mbetur-ne-provime-144134" }