O Graaa, mirë është që për dhunën të flisni dhe me burrat

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:53 22-01-2015 O Graaa, mirë është që për dhunën të flisni dhe me burrat

Sot, mirë e bukur, lyer e krehur, të përgatitura për fushatën kundër dhunës me bazë gjinore, gratë e Aleancës  së Grave Deputete mbajtën mbledhjen e tyre.

Për t’u përgëzuar ishte ideja e tre prej tyre:

  1. E Arta Dades, që tha se nuk duhet të flasim si pjesë të OJF-ve, por si deputete se kemi ligjet në dorë.
  2. E Majlinda Bregut që tha se duhet të shohim pjesën e apelimit për pensionet e papaguara të fëmijëve me prindër të divorcuar, që të mos vdesin për bukë.
  3. E Albana Vokshit, që tha se këtu duhet të kishim dhe burra.

Të shohim tani a do të përgjysmohet dhuna ndaj grave pas këtij takimi.

Një këshillë të vogël grave të Kuvendit: O Graa, mirë është që për dhunën të flisni dhe me burrat J

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025995016098022
array(1) { ["section"]=> string(61) "o-graaa-mire-eshte-qe-per-dhunen-te-flisni-dhe-me-burrat-1191" }