O Padije, o Injorancë, O Piktor Dështak….Ja pse është nxehur sot Berisha me Edi Ramën (E NDJEK NE FACEBOOK)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:04 08-01-2017 O Padije, o Injorancë, O Piktor Dështak….Ja pse është nxehur sot Berisha me Edi Ramën (E NDJEK NE FACEBOOK) Sali Berisha, deputet i PD

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama duke e akuzuar këtë të fundit se nuk e ka idenë sesa taksa paguajnë qytetarët e këtij vendi.

Dhe ish-kryeministri lexon çdo koment që i shkruajnë Ramës, por më I interesuar është për përgjigjet e kryeministrit ndaj komentuesve.

Një të tillë i ka zënë syri edhe sot, dhe e ka kapur mat kryeministrin shqiptar lidhur me çështjen e taksave.

Postimi i Berishës

Piktori deshtak dhe elif matrak, duke menduar se e zuri mat, pyet komentuesin e tij se çfare taksa paguan ti?

Te dashur miq, duke debatuar per ngrohjen ne shkolla e kopshte, qytetari e pyet Ramen ne FB: "e keni llogaritur koston e fëmijëve qe nuk do shkojne dy jave ne shkolle/kopesht?! Po prindin qe detyrohet te lere punen per t'i mbajtur ata ne shtepi?!"

Edi Rama pergjigjet: "Me fal nje pyetje Thronion, çfare taksash paguan ti? Nderkohe per faktin qe duhen ngrohur te gjitha shkollat ke te drejte, por sic e thua edhe vete eshte problem i mbartur ne 20 e kusur vite qe nuk zgjidhet dot per tre vjet e kusur muaj!"

Ai nuk e di se jo vetem Thronion por edhe me te varferit e ketij vendi, çdo i papune, invalid, i semure, femije, pensionist dhe cdo frymore i ketij vendi paguan sa cdo milioner, sa vet Rama dhe cdo qeveritar dhe minister taksen me te larte te ketij shteti, paguan TVSH per cdo kafshate buke, gote uje, aspirine apo antibiotik, sapun per te lare duart apo furçe dhembesh, per cdo kemishe apo çorape dhe kilovat energji qe shpenzon. Po nga ti dije keto zhgarravitesi i shkrete?!

O padie O injorance emrin e ke piktor deshtak apo Edvin Kristaq Rama!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021507978439331
array(1) { ["section"]=> string(108) "o-padije-o-injorance-o-piktor-deshtak-ja-pse-eshte-nxehur-sot-berisha-me-edi-ramen-e-ndjek-ne-facebook-64961" }