Obama lë pa fjalë rojet e sigurisë së shtetit më të fortë në botë, hipën në makinë me shofer 94 vjeçar

Publikuar tek: bota, më 09:18 23-04-2016 Obama lë pa fjalë rojet e sigurisë së shtetit më të fortë në botë, hipën në makinë me shofer 94 vjeçar Presidenti Obama ne Range Rover mbreteror me shofer Princin Filip 94 vjeçar

Kush e di se çfarë ka menduar eskorta e Barack Obama kur ka parë presidentin e SHBA të ngjitet në Range Rover-in mbretëror të Elisabetës II, pasi kanë arritur në Windsor, shkruan Corriere della Sera.

Sipas protokollit të sigurisë, presidenti nuk mund të udhëtojë në mjete që nuk janë të blinduara dhe që drejtohen nga shoferë joprofesionistë. Por shërbimet e sigurisë duhet të bënin një përjashtim. Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle, në fakt, kanë arritur në hyrjen e kështjellës mbi makinën e Elisabettës. Mbretëresha dhe Michelle janë ulur në pjesën e pasme të makinës, Obama është ulur përpara, në krah të Filipit të Edimburgut, që ishte shofer. Princi në fakt është 94 vjeç

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033859968185425
array(1) { ["section"]=> string(107) "obama-le-pa-fjale-rojet-e-sigurise-se-shtetit-me-te-forte-ne-bote-hipen-ne-makine-me-shofer-94-vjecar-38444" }