Obama në telefon me Erdogan: Qëllimi i përbashkët, shkatërrimi i Shtetit Islamik

Publikuar tek: bota, më 11:46 20-01-2016 Obama në telefon me Erdogan: Qëllimi i përbashkët, shkatërrimi i Shtetit Islamik

Presidenti i Shteteve të Bashkaura të Amerikës, Barack Obama, ka komunikuar me Presidentin turk Rexhep Taip Erdogan gjatë një telefonate ku temë e diskutimeve ishte rritja dhe koordinimi i sulmeve kundër Shtetit Islamik.

Obama i ka ofruar mbështetjen dhe ndihmën e saj Turqisë në luftën e vazhdueshme kundër terrorizmit. Qëllimi i dy shteteve është shkatërrimi i plotë i Shtetit Islamik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032165050506592
array(1) { ["section"]=> string(84) "obama-ne-telefon-me-erdogan-qellimi-i-perbashket-shkaterrimi-i-shtetit-islamik-30476" }