Olta Gixhari kërkon të dalë lakuriq në skenë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 07:53 28-06-2015 Olta Gixhari kërkon të dalë lakuriq në skenë Shfaqja \"Penetrimi i shpirtrave\"

Aktorja Olta Gixhari i ka kërkuar koreografit Arian Sukniqi që të dalë nudo në shfaqjen “Penetrimi i Shpirtrave”. Koreografi nuk e ka mohuar kërkesën e aktores durrësake e cila donte të dilte në skenë krejt e zhveshur dhe përveç mishit të mos kishte shtesa të kota.

“Synimi im nuk ishte lakuriqësia, mendoj se të ishte kjo pjesë, do ta dëmtonte veprën. Sigurisht mund të kishte krijuar shumë më tepër zhurmë seç bëri, por në fund nuk është ky qëllimi. Olta mund të donte, por shfaqja nuk mund të kishte provokime sensual, duhej , siç u bë, të sishte brenda formatit që unë jam mësuar dhe  edukuar “, ka deklaruar Koreografi Sukniqi në gazetën “Panorama”.

Olta1

Olta 2

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027606010437012
array(1) { ["section"]=> string(50) "olta-gixhari-kerkon-te-dale-lakuriq-ne-skene-14802" }