Operacioni anti-drogë, reagon Paloka: Tonelatat e drogës vazhdojnë të shkojnë drejt Europës

Publikuar tek: aktualitet, më 10:41 07-07-2018 Operacioni anti-drogë, reagon Paloka: Tonelatat e drogës vazhdojnë të shkojnë drejt Europës Edi Paloka

Pas kapjes së 1 ton drogë sot në brigjet italiane, vlera e të cilës arrin 10 milionë euro, nisur nga Qeparoja, ka reaguar deputeti demokrat Edi Paloka.

Paloka e ka komentuar shumë shkurt këtë lajm në një postim në profilin e tij në Facebook.

“E ndërkohë tonelatat e drogës vazhdojnë të shkojnë drejt Italisë dhe Europës" , shkruan Paloka në reagimin e tij.

Ndërkohë kujtojmë që Policia e Vlorës pka pohuar se droga është nisur nga Qeparoja rreth 3 ditë më parë.

Mësohet se droga është kapur gjatë ditës dhe jo gjatë natës, siç ndodh zakonisht në operacionet anti-drogë.

Skafistët ishin maskuar si turistë dhe po lëviznin ngadalë drejt portit të Leucas, një port i madh turistik, ku qëndrojnë jahte luksoze dhe anije.

Dy prej skafistëve ishin shtetas shqiptarë të identifikuar si A. M., dhe E. A., të dy nga Vlora, dhe M. G., shtetas italian.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bllokohet qarkullimi në superstradën Fushë Krujë-Milot, reshjet përmbytin nënkalimin
Hetojnë prokurorët dhe gjyqtarët, KPK dhe KPA letër Kuvendit: Kërkojmë rritje pagash dhe shtim stafi »
Article Logic
Execution time: 0.019395112991333
array(1) { ["section"]=> string(96) "operacioni-anti-droge-reagon-paloka-tonelatat-e-droges-vazhdojne-te-shkojne-drejt-europes-127080" }