Organizojnë festë për ditëlindjen e Dritëroit por ftesën e shkruajnë “për faqe të zezë”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:40 03-11-2016 Organizojnë festë për ditëlindjen e Dritëroit por ftesën e shkruajnë “për faqe të zezë”

Artistët e miqtë e Dritëroit në Elbasan organizojnë një festë në lokal me rastin e ditëlindjes së shkrimtarit të madh Dritëro Agolli.

Ata kanë përgatitur ftesat, si kjo që i ka ardhur televizionit Ora News, por e kanë shkruar për faqe të zezë.

Në kuadrin e festimit të përvjetorit të ditëlindjes sez.Dritëro Agolli”, shkruhet në ftesë duke e lënë enigmatike domethënien e pjesëz “sez” ndërsa mungojnë “ë-të” dhe fjalët si: “përfaqësues” janë shkruar gabim. Me siguri të madhit Dritëro nuk do i pëlqente një ftesë e tillë që duket sikur e kanë shkruar me sy mbyllur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023470878601074
array(1) { ["section"]=> string(91) "organizojne-feste-per-ditelindjen-e-driteroit-por-ftesen-e-shkruajne-per-faqe-te-zeze-58287" }