“Oriz” kaq kokër madh nuk keni parë asnjëherë, ndodh vetëm në Shkodër

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:03 08-11-2015 “Oriz” kaq kokër madh nuk keni parë asnjëherë, ndodh vetëm në Shkodër

Poeti i madh Fan Noli do të shkruante “A të duhen gënjeshtarë matrapazë dhe kokëtharë, që rërën ta shesin për farë , merr krutanë dhe je i larë”, në një nga poezitë më të famshme dhe stereotipike të tij.

Por krutanët nuk qenkan asgjë, me aftësinë e tyre për të të mashtruar në tregëti. Ndërsa rëra për farë edhe mund të ngatërrohet, po fasulja me orizin?

Kjo ndodh vetëm në Shkodër, ku fasulen ta shesin për oriz. Apo ndoshta është ndonjë lloj orizi i paparë ndonjëherë? Në një kohë kur kompanitë botërore dhe europiane investojnë miliona euro në logot dhe ambalazhin e tyre, duket se në Shkodër nuk e marrin dhe aq seriozisht këtë punë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12387990951538
array(1) { ["section"]=> string(72) "oriz-kaq-koker-madh-nuk-keni-pare-asnjehere-ndodh-vetem-ne-shkoder-24968" }