OSBE publikon raportin përfundimtar të zgjedhjeve: Shkeljet e gjetura të ndiqen penalisht

Publikuar tek: politike, më 14:23 08-09-2015 OSBE publikon raportin përfundimtar të zgjedhjeve: Shkeljet e gjetura të ndiqen penalisht

OSBE ka publikuar sot raportin përfundimtar të zgjedhjeve vendore të 21 qershorit duke renditur mangësi dhe problematika të zgjedhjeve lokale.

Në raportin përfundimtar thuhet se duhet të rishikohet legjislacioni i kuadrit zgjedhor, të rritet pavarësia dhe paanshmëria e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve si dhe transparenca e procesit zgjedhor.

OSBE kërkon që shkeljet e gjetura gjatë procesit zgjedhor të ndiqen penalisht, ndërsa thotë se fushatat në përgjithësi kanë qenë kryesisht të qeta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekskluzive/ Zbardhet email i Ramës për Ministrat: Jeni bërë arrogantë, ambasadorët tallen me ju. Ndryshoni, ose lini anijen
Kastriot Islami reagon për e-mailin e Ramës: Shpëtoni veten, hidhni krye-arrogantin nga anija »
Article Logic
Execution time: 0.0045809745788574
array(1) { ["section"]=> string(94) "osbe-publikon-raportin-perfundimtar-te-zgjedhjeve-shkeljet-e-gjetura-te-ndiqen-penalisht-20270" }