OSHEE ngre Shtabin Qendror të Gatishmërisë, vë në shërbim kontaktet për çdo rast emergjent

Publikuar tek: ekonomi, më 23:19 31-12-2016 OSHEE ngre Shtabin Qendror të Gatishmërisë, vë në shërbim kontaktet për çdo rast emergjent

OSHEE ka ngritur Shtabin Qendror të Gatishmërisë në të gjithë vendin, duke vendosur në pikat strategjikë të rrjetit të shpërndarjes 1800 punonjës, të cilët monitorojnë 24 orë situatën e furnizimit me energji elektrike të të gjithë abonentëve.

 Aktuaktualisht ne te gjithe vendin vetem nje fider eshte jashte pune, qe prek zonat rurale te Fierit.

Sa i takon Tiranes, jane vetem dy kabina jashte pune, konkretisht te Rruga Ferit Xhajko dhe tjetra prane Restorant Durresi (kabina 4 Deshmoret).

Dy kabinat jane me defekt per shkak te djegies se transformatorit dhe pritet shume shpejt rikthimi i energjise elektrike.

Masat e mara nga OSHEE kane bere te mundur qe cdo avari e mundshme te eleminohet brenda max 20 minutash.

Me kete rast, ju kujtojme numrat e telefonit per rajonin Tirane:

 042 355 269 / 042 355 270 / 044 528 888 / 044 505 269 / 044 505 270

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047835111618042
array(1) { ["section"]=> string(95) "oshee-ngre-shtabin-qendror-te-gatishmerise-ve-ne-sherbim-kontaktet-per-cdo-rast-emergjent-64338" }