Pa fjalë... Brenda shtëpisë së Gjeniut të Vogël në Shkodër, vullnetarët “shuplakë” stukturave shtetërore (FOTOT)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:06 20-12-2017 Pa fjalë... Brenda shtëpisë së Gjeniut të Vogël në Shkodër, vullnetarët “shuplakë” stukturave shtetërore (FOTOT)

Viti i Ri, fituesen e Gjeniut të Vogël, shkodranen Marjana Begu do e gjejë me një strehë të sigurtë.

Kjo falë aktivistëve e vullnetarëve të cilët kanë bërë të mundur ndërtimin nga e para të shtëpisë së re të talentit shkodranë. Punimet kanë nisur prej muajsh dhe tani është gjithçka gati.

“Rasti Marjanës ishte rasti i një fëmije të talentuar që shoqëria jonë nuk e ka “luksin” ta lerë në mjerim. Shqipëria mund të jetë vend i varfër por është e pasur mjaftueshëm për t’i rritur dhe stimuluar talentet e veta. Ne duhet të kujdesemi për njëri-tjetrin edhe kur strukturat e shtetit nuk e bëjnë këtë gjë”, shprehet për newsbomb.al, Adriatik Lapaj i cili së bashku me avokaten Mirela Jorgo e aktivistë e vullnetarë të tjerë nga Tirana iu bashkuan nismës së “Eko Mendje” me Mirsad Bashën.

Shikoni fotot e transformimit të shtëpisë:

sh.jpg

sh3.jpg

sh4.jpg

sh5.jpg

sh7.jpg

sh8.jpg

sh9_copy.jpg

sh9.jpgsh10.jpg

sh11.jpg

sh12.jpg

sh13.jpg

sh14.jpg

sh15.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035245895385742
array(1) { ["section"]=> string(111) "pa-fjale-brenda-shtepise-se-gjeniut-te-vogel-ne-shkoder-vullnetaret-shuplake-stukturave-shteterore-fotot-103757" }