Pa koment, të rinjtë e LRI i këndojnë Ilir Metës teksa pushojnë në jug (VIDEO dhe TEKSTI)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:00 31-07-2016

Një video që s’ka shumë nevojë për koment. Të rinjtë e LRI, ia marrin këngës për kryetarin e tyre Ilir Meta teksa gjenden me pushime në jug .

Teksti është si më poshtë.

Ne Shqiperi erdhi dita;
Dita qe kaq shume e prita.

Ilir Meta burre shteti;
Zgjidhjen e reformes gjeti.

Me qetesi dhe dashuri;
Gjen konsensus ne cdo parti.

Tha konsensus duhet sot;
Ligjet te kalojn kte mot.

Boll shqipetaret sjan degjuar;
Reforma do miratuar.

Reformen e miratove;
Te gjith palet i bashkove.

SHBA-ja Europa;
Per kte popull u ben copa.

Tok me ta ti punove;
Shqipetaret i gezove.

LSI parti e madhe;
LSI Shqiperi pa halle!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069241523742676
array(1) { ["section"]=> string(92) "pa-koment-te-rinjte-e-lri-i-kendojne-ilir-metes-teksa-pushojne-ne-jug-video-dhe-teksti-48255" }