Paloka kërkon llogari për Byronë e Hetimit në Kuvend: Pse nuk e sillni ligjin?

Publikuar tek: politike, më 11:01 04-02-2016 Paloka kërkon llogari për Byronë e Hetimit në Kuvend: Pse nuk e sillni ligjin?

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Edi Paloka, kërkon llogari për ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve në Kuvend.

“Kush po e vonon krijimin? Ne kemi mbështetje nga ndërkombëtarët!’’, mësohet të ketë thënë Paloka.

Madje Paloka u ka kërkuar deputetëve të maxhorancës ta sjellin projektligjin në Kuvend.

“Pse nuk e sillni projektligjin për Byronë e Hetimit në Parlament që ta shohim dhe votojmë?!’’, i ka pyetur Paloka-deputetët e maxhorancës.

Byroja e Hetimit është shpallur antikushtetuese nga Gjykata Kushtetuese, edhe pse maxhoranca është duke këmbëngulur në ngritjen e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Në qitapet e Qeveriut shënohet ‘’1 vrasje (me 3 viktima) dhe 1 plagosje(me 6 të dëmtuar)'', demokratët hidhen në sulm për masakrën në Elbasan
Felaj ironizon Palokën: Është si të pyesësh: A dini gjë ju për çfarë kam rënë dakord unë? Paloka: Mirë që u qartësove vetë, bëje të paditurën! Ndërhyn Ilir Meta »
Article Logic
Execution time: 0.019253015518188
array(1) { ["section"]=> string(82) "paloka-kerkon-llogari-per-byrone-e-hetimit-ne-kuvend-pse-nuk-e-sillni-ligjin-31711" }