PAMJE TRONDITËSE, shikoni si rrezikohet jeta e banorëve në Theth prej shirave të rrëmbyer (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:57 30-11-2017 PAMJE TRONDITËSE, shikoni si rrezikohet jeta e banorëve në Theth prej shirave të rrëmbyer (VIDEO)

Për shkak të reshjeve intensive gjatë orëve të fundit, një pjesë e mirë e vendit rrezikon përmbytjen.

Një zonë e përfshirë nga shirat e rrëmbyer që kanë vënë në rrezik jetën e banorëve është edhe Thethi.

Në një video të publikuar nga aktivisti Mirsad Basha shfaqen pamjet se si dy persona rrezikojnë jetën në përpjekje për të kaluar në anën tjetër, teksa shiu vërshon pa mbarim në mes tyre.

Pranë tyre, në një distancë prej 15 metrash është një humnerë ku bie uji.

“Banorët e Thethit rrezikojnë jetën në kohë reshjesh shiu dhe bore. Atje nuk ka rrugë e as ura të sigurta. Zoti i ndihmoftë sepse institucionet i kanë lanë prej kohësh mbas doret”, shkruan aktivisti Mirsad Basha. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti e keq, dëmtohet çatia e spitalit të Pukës
Pas 11 vitesh pritje, e moshuara merr në dorë lejen legalizimit mes lotëve (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.019892930984497
array(1) { ["section"]=> string(101) "pamje-tronditese-shikoni-si-rrezikohet-jeta-e-banoreve-ne-theth-prej-shirave-te-rrembyer-video-101378" }