Pamjet tragjike në Europë nuk kanë të përfunduar, siriani hedh gruan dhe foshnjen nga treni (Video+16)

Publikuar tek: bota, më 17:12 03-09-2015

Një burrë sirian i dëshpërar nga fakti se ai dhe familja e tij nuk po lejoheshin të shkonin drejt Gjermanisë, është hedhur së bashku me gruan dhe foshnjen nga vagoni i trenit.

Familjes siriane i ishte thënë se ata do të transportoheshin drejt kufirit gjerman, por më pas ai mëson se destinacioni i vërtetë ishte një kamp refugjatësh në veri të Budapestit.

Policia ndërhyn për të larguar familjen e siriane nga shinat e trenit pavarësisht kundërshtimit të refugjatit sirian.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20596408843994
array(1) { ["section"]=> string(105) "pamjet-tragjike-ne-europe-nuk-kane-te-perfunduar-siriani-hedh-gruan-dhe-foshnjen-nga-treni-video-16-19887" }