Panairi i punës në Tiranë, ironizon Rama: Ose në punë shteti ose duke i komentuar kryeministrit 'o legen'…

Publikuar tek: barometri, më 08:18 02-05-2018 Panairi i punës në Tiranë, ironizon Rama: Ose në punë shteti ose duke i komentuar kryeministrit 'o legen'…

Ditën e sotme është çelur pananiri i punës në sheshin ‘Skënderbej’ në kuadër të 1 majit, ditës ndërkombëtare të punëtorëve.

Kryeministri Rama ka qenë i pranishëm ku dhe ka folur për punësimin në Shqipëri. Sipas tij kemi një situatë të përmirsuar përsa i përket punësimit. Rama tha se në të gjitha ndërmarrjet e Shqipërisë ka vende të lira pune.

“Puna nuk është vetëm punë shteti, është e domosdoshme të ndajmë këtë vijë që të funksionojë si një forcë e madhe lëvizëse”, u shpreh Rama.

Përsa i përket pagave kryeministri Rama tha se që ato të rriten duhet të rritet ekonomia dhe që të rritet ekonomia duhet të punojmë fort.

Gjatë prononcimit të tij për mediat, Rama tha se njërëzit preferojnë ose punë shteti ose të pinë kafe duke i komentuar kryeministrit o legen na gjej punë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016893148422241
array(1) { ["section"]=> string(108) "panairi-i-punes-ne-tirane-ironizon-rama-ose-ne-pune-shteti-ose-duke-i-komentuar-kryeministrit-o-legen-119116" }