“Panama Papers”, jep dorëheqjen zyrtari i lartë i anti-korrupsionit

Publikuar tek: bota, më 07:34 06-04-2016 “Panama Papers”, jep dorëheqjen zyrtari i lartë i anti-korrupsionit

Drejtori i Organizatës Ndërkombëtare Anti-Korrupsion në Kili ka dhënë dorëheqjen pas skandalit me Letrat e Panamasë.

Dorëheqja e tij erdhi pas lidhjes me disa komopani në parajsat fiskale, ku në dokumentet e rrjedhura prej studios ligjore Mossack Fonseca, rezultoi të ishte edhe emri Gonzalo Delaveau, kreu i Transparency International në Kili.

Më shumë se 11 milionë dokumente të kompanisë Mossack Fonseca kanë rënë në duart e një grupi gazetarësh investigativ dhe po bëhen publike çdo ditë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028002977371216
array(1) { ["section"]=> string(70) "panama-papers-jep-doreheqjen-zyrtari-i-larte-i-anti-korrupsionit-36940" }