Panariti lehtëson masat bllokuese, fillon lëvizja e bagëtive drejt thertoreve

Publikuar tek: ekonomi, më 10:17 15-08-2016 Panariti lehtëson masat bllokuese, fillon lëvizja e bagëtive drejt thertoreve

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka lehtësuar masat bllokuese pas përmirësimit të treguesve epidemiologjik të sëmundjes dermatoza nodulare dhe konsolidimit të imunitetit vaksinal.

Ministri ka urdhëruar tashmë fillimin e lëvizjeve të kontrolluara të bagëtive të imëta nga fermat drejt thertoreve.

Pas vaksinimit të bagëtive, sëmundja e gjethit arriti të vihej nën kontroll, dhe siç qe premtuar që brenda ditësh do filloj lëvizja e bagëtive drejt thertoreve, ashtu ndodhi. 

semundja-e-gjedhit.pngsem_gjethi.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025580883026123
array(1) { ["section"]=> string(82) "panariti-lehteson-masat-bllokuese-fillon-levizja-e-bagetive-drejt-thertoreve-49771" }