Pandeli Majko për vrasjen e politikanit serb: Kosova të nderoj Ivanoviçin si…

Publikuar tek: kulture-art, më 18:34 16-01-2018 Pandeli Majko për vrasjen e politikanit serb: Kosova të nderoj Ivanoviçin si…

Vrasja e politikanit Rus Oliver Ivanoviç solli reagime të shumta në radhët e politikanëve shqiptarë. 

Reagimi radhës është i ministrit të Diasporës shqiptare Pandeli Majko. Ministri e ka cilësuar si një akt kundër shteti të Kosovës dhe shpreson që Kosova të nderojë Ivanoviçin si humbjen e një shtetasi të vet.

Reagimi i plotë i Pandeli Majkos:

Vrasja e Oliver Ivanovicit, një prej zërave të fortë të serbëve të Kosovës është një ngjarje e rëndë. Ajo vjen në favor të atyre të cilët duan që mardhënia shqiptaro - serbe të jetë një krizë favorizuese e interesave joeuropiane.

Vrasja e Ivanovicit është një akt kundër shtetit të Kosovës dhe po aq antishqiptar. Shpresoj, që Kosova të nderoj Ivanovicin si humbjen e një shtetasi të vet. Kjo është përgjigja më e mirë ndaj atyre që presin të kundërtën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ALARMANTE: Kishat Pas-Bizantine në Voskopojë dhe Vithkuq midis 12 vendeve të trashëgimisë më të rrezikuara në Europë
1300 komunistë jugosllavë punuan për bashkimin e Shqipërisë me Jugosllavinë, historiani publikon dokumentin »
Article Logic
Execution time: 0.018829822540283
array(1) { ["section"]=> string(82) "pandeli-majko-per-vrasjen-e-politikanit-serb-kosova-te-nderoj-ivanovicin-si-106796" }