“Panto Resort” fiton tenderin, merr në administrim 5.49 ha pyll në Petrelë

Publikuar tek: ekonomi, më 20:15 06-09-2017 “Panto Resort” fiton tenderin, merr në administrim 5.49 ha pyll në Petrelë

Bashkia Tiranë ka dhënë me qira një spiërfaqe pylli prej 6.49 ha në zonën e Krrabë-Gurrë, që është nën juridiksionin e njësisë administrative Petrelë.

Në njoftimin zyrtar thuhet se sipërfaqëja e pyllit do të merret nën adminsitrim për një periudhë 10 vjeçare nga firma “Panto Resort”, për një vlerë qiraje prej 486, 750 lekë në vit.

Qëllimi i këtij tenderi është për qëllime pushimi, argëtimi, shëndetësore, shoqërore dhe veprimtari turistike, me sipërfaqe të përgjithshme 6.49 ha, sipas regjistrit kadastral.

Tenderi është zhvilluar më datë 4 gusht të këtij viti. 

Screenshot_2_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027315855026245
array(1) { ["section"]=> string(77) "panto-resort-fiton-tenderin-merr-ne-administrim-5-49-ha-pyll-ne-petrele-91389" }