Papa vizitë në Emiratet e Bashkuara, pjesë e një takimi ndërfetar

Publikuar tek: bota, më 14:32 06-12-2018 Papa vizitë në Emiratet e Bashkuara, pjesë e një takimi ndërfetar

Papa Francesku pritet të vizitojë Emiratet e Bashkuara Arabe në muajin shkurt.

Mësohet se Papa pranoi ftesën e princit të kurorës së Abu Dhabit dhe do të marrë pjesë në një takim ndërfetar.

Vizita do të zhvillohet menjëherë pas vizitës së tij në Panama për Ditët Botërore të Rinisë, nga 22 deri më 28 janar, dhe pak përpara vizitës në Marok, të planifikuar për 30 dhe 31 mars.

Për pjesën tjetër të vitit 2019, ai synon të udhëtojë në Japoni gjatë muajit shtator dhe ka planifikuar gjithashtu një udhëtim në Madagaskar

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkelja e sanksioneve kundër Iranit, arrestohet drejtoresha financiare e 'Huawei'
»
Article Logic
Execution time: 0.021631002426147
array(1) { ["section"]=> string(71) "papa-vizite-ne-emiratet-e-bashkuara-pjese-e-nje-takimi-nderfetar-144150" }