“Paqe e bardhë” në Manchester, Liverpool dhe United ndahen në barazim

Publikuar tek: sport, më 14:59 14-10-2017 “Paqe e bardhë” në Manchester, Liverpool dhe United ndahen në barazim

Supersfida e kësaj javë në  Premier League, mes Liverpool- Manchester United, nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola.

Ndeshja u karakterizua nga një ritëm i lartë me të dyja skuadrat që kërkonin golin po pa arritur dot që të shënonin.

Pjesa e parë, pa disi më të avantazhuar Liverpulin që pati disa raste më shumë për të shënuar. Por edhe përgjigja e Mnchester United nuk qe mangut, pasi falë kundërsulmeve të Lukakut në disa raste u tregua shumë i rrezikshëm.

Dy lojtarët më të mirë të ndeshjes për të dyja skuadrat ishin portierët, respektivisht, De Gea për Manchester dhe Mingolet për “the reds”.

Pas kësaj ndeshje Mnchester United ndodhet në vend të parë me 20 pikë , ndërsa Liverpool ka 13 pikë dhe pozicionohet në vendin e gjashtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Derbi Inter – Milan, kompanitë e basteve befasojnë me koefiçentet për fituesin
Befasia në Spanjë, Policia dhe tifozi bëjnë atë që Kristiano Ronaldo nuk e priste (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.022094964981079
array(1) { ["section"]=> string(72) "paqe-e-bardhe-ne-manchester-liverpool-dhe-united-ndahen-ne-barazim-95890" }