Parashikimi i motit, ja sa shkojnë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 06:19 13-07-2018 Parashikimi i motit, ja sa shkojnë temperaturat sot

Në pjesën më të madhe të vendit do të ketë kthjellime dhe vranësira të lehta, më të dukshme vranësirat në zonat malore.

Pasditja mbetet e kthjellët në Jug e Qendër, por vranësira lokale zhvillohen në veri duke sjellë gjatë mbrëmjes shira të izoluar.

Siaps Meteoalb, era do të fryjë mesatare por deri e fortë në Jug me shpejtësi 40 km /h nga drejtimi Verior, ndërsa në det krijohet dallgëzimi mbi 2 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke ngjitur maksimumin territorial 35 gradë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025645971298218
array(1) { ["section"]=> string(57) "parashikimi-i-motit-ja-sa-shkojne-temperaturat-sot-127725" }