Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 22:56 22-05-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë dita nesër

Edhe gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta shiu në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Dibër, Elbasan dhe Tiranë, ndërsa në qarqet e tjera do të dominojnë rrezet e diellit.

Sipas asaj që parashikon IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat minimale do të jenë në vendet malore dhe temperaturat maksimale në vendet e ulëta.

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte dt.23) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 21 °C

në vendet e ulëta: 11 / 23 °C

në vendet malore: 6 / 19 °C

ERA

Nesër (e enjte dt.23) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

ZJARRET NË PYJE

----------------------

Nesër (e enjte dt.23) të gjitha qarqet pritet të jenë në nivelin “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje. Në disa qarqe pritet rrezik “I ULËT” vetëm në zona të lokalizuara, konkretisht qarqet: Korçë (Perёndim), Fier (Jug) dhe Vlorë (Veri).

60764742_1349351918551984_6989795030672080896_o.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071530342102051
array(1) { ["section"]=> string(58) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-jete-dita-neser-165348" }