Parashikimi i motit, mësoni si do të nis java

Publikuar tek: aktualitet, më 22:58 16-06-2019 Parashikimi i motit, mësoni si do të nis java

Moti ditën e nesërme pritet të jetë i qendrueshëm.

Ndërsa sipas asaj që parashikon IGJEUM, temperaturat maksmale pritet të arrijnë 30 gradë në zonat e ulëta dhe temperaturat minimale pritet të arrijnë 15 gradë në vendet malore.


RESHJET
Nesër (e hënë dt.17), në përgjithësi, nuk priten reshje.Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, kryesisht gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT
Nesër (e hënë dt.17) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 29 °C 
në vendet e ulëta: 21 / 30 °C
në vendet malore: 15 / 25 °C

ERA
Nesër (e hënë dt.17) era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

64273904_1370728339747675_222904769688109056_n.jpg

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037003040313721
array(1) { ["section"]=> string(51) "parashikimi-i-motit-mesoni-si-do-te-nis-java-168483" }