Parashikimi i motit për fundjavën, na e tregon Instututi i Gjeoshkencave

Publikuar tek: aktualitet, më 17:37 12-01-2019 Parashikimi i motit për fundjavën, na e tregon Instututi i Gjeoshkencave IGJEUM

Sot dhe nesër nuk do të ketë shi ndaj mund ta shijoni të qetë fundjavën.

 

Instituti i gjeoshkencave bën me dije se sot pasdite (e shtunë dt.12) dhe nesër (e diel dt.13) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Ato do të pësojnë rënie të minimumeve dhe maksimumeve.

Më konkretisht, nesër (e diel dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: -1 / 9 °C

në vendet e ulëta: -3 / 6 °C

në vendet malore: -10 / 3 °C

ERA

Sot pasdite (e shtunë dt.12) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në veri të vendit, ndërsa nesër (e diel dt.13) ajo pritet të fryjë e lehtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023890018463135
array(1) { ["section"]=> string(78) "parashikimi-i-motit-per-fundjaven-na-e-tregon-instututi-i-gjeoshkencave-148518" }