Parku i Butrintit me koncecion? Ministri: As nuk do ta mendoja

Publikuar tek: politike, më 22:29 13-06-2018 Parku i Butrintit me koncecion? Ministri: As nuk do ta mendoja

Ministri i Turizmit Blendi Klosi i është përgjigjur gazetares në emisionin “Arena”, e cila tha se Parku Arkeologjik i Butrintit flitet se mund të jepet me koncesion.

Klosi e mohoi kategorikisht që një gjë e tillë të ndodhë.

“Butrinti është një pasuri e UNESCO-s që monitorohet rreptësisht nga struktura të specializuara. Besoj që keni informacion të gabuar. Nuk do ta mendoja që të kishim një koncesion që të menaxhojë parkun e Butrintit. Mund të ketë një shërbim ekstra. Butrinti është sajt i UNESCO-s dhe është super i kontrolluar”, deklaroi Klosi në Oranews.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Peleshi jep lajmin e mirë: Rriten esportet, prodhimet shqiptare të kërkuara në Europë
Kryebashkiaku i Hasit kërkon të shpallë “Qytetar Nderi” Gafur Mazrekun, ish-deputetin që qëlloi me tre plumba Azem Hajdarin »
Article Logic
Execution time: 0.047605037689209
array(1) { ["section"]=> string(67) "parku-i-butrintit-me-koncecion-ministri-as-nuk-do-ta-mendoja-124293" }