Partizani është në krizë, 4 ndeshje 0 gola, e ndal edhe Lushnja

Publikuar tek: sport, më 18:33 02-10-2017 Partizani është në krizë, 4 ndeshje 0 gola, e ndal edhe Lushnja

Partizani është zyrtarisht në një krizë të thellë rezultati dhe goli.

Klubi kryeqytetas nuk mundi dot të shkonte më shumë se një barazim të bardhë pa gola përballë Lushnjes së ardhur nga kategoria e dytë.

“Demat” e filluan ndeshjen me një uri të madhe për të fituar ndeshjen, por pa mundur dot të jenë konkretë në fushë. Në pjesën e dytë Partizani u tergua akoma dhe më shumë agresiv por pa mundur dot të shënojë gol.

Përveç lojës jo të mirë, Partizani në këtë ndeshje kishte dhe fatin kundër, pasi goditën shtyllën disa herë.

Pas kësaj ndeshje, Partizani është në vendin e fundit dhe e vetmja skuadër që nuk ka shënuar ende asnjë gol në këtë kampionat. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Christian Panuçi i zbraz të gjitha, nga Xhaka e Cikalleshi, deri te formacioni anti-spanjoll: Ndeshje historike për të rritur imazhin e Shqipërisë
»
Article Logic
Execution time: 0.075987100601196
array(1) { ["section"]=> string(67) "partizani-eshte-ne-krize-4-ndeshje-0-gola-e-ndal-edhe-lushnja-94481" }