Partizani shtang korçarët, fiton dhe qëndron në garë për titullin

Publikuar tek: sport, më 20:09 13-05-2016 Partizani shtang korçarët, fiton dhe qëndron në garë për titullin

Fituesi i këtij edicioni i Superligës shqiptare do të vendoset në ndeshjen e fundit. Skënderbeu ka dështuar të sigurojë qoftë edhe një pikë përballë Partizanit, çka do e shpallet automatikisht kampion.

Kanë qenë kryeqytetasit ata që kanë fituar në fushën e korçarëve me rezultatin e ngushtë 1-0. Ishte Emiljano Vila ai që kaloi Partizanin në avantazh në minutën e fundit të ndeshjes.

Pas këtij rezultati diferenca mes Skënderbeut dhe Partizanit ngushtohet me 2 pikë. Ndeshjen e fundit kampionët në fuqi do e luajnë kundër Flamurtarit, ndërsa të kuqtë do të kërkojnë fitoren ndaj Teutës në kryeqytet. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bëhet realitet, Kosova anëtarësohet në FIFA
Lorik Cana hedh poshtë deklaratën e Presidentit Thaçi pas anëtarësimit në FIFA »
Article Logic
Execution time: 0.027550935745239
array(1) { ["section"]=> string(70) "partizani-shtang-korcaret-fiton-dhe-qendron-ne-gare-per-titullin-40383" }