Pas 3 mujash hetime, SHKARKOHET NGA DETYRA nënkomisari i Policisë Rrugore në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:42 14-02-2018 Pas 3 mujash hetime, SHKARKOHET NGA DETYRA nënkomisari i Policisë Rrugore në Tiranë

Strukturat e SHÇBA-se Tiranë ekzekutuan vendimin e Gjykates se Rrethit Gjyqesor Tirane per masen e sigurimit “Pezullim nga funksionet publike”, te Specialistit te Hetimit te Aksidenteve prane Komisariatit Rajonal te Policise Rrugore Tirane, n/komisarit O.Gj., per vepren penale “Shperdorim detyre".

Pas hetimeve 3 mujore te SHÇBA ne bashkepunim me Prokurorine, rezultoi se pas nje aksidenti ne date 12 nentor 2017, oficeri i Hetimit te Aksidenteve, jo vetem nuk ka kryer veprimet proceduriale te domosdoshme, por ka manipuluar provat dhe vendin e ngjarjes.

Gjithashtu SHÇBA arrestoi punonjesin e Policise Kufitare te Kakavijes, Ilir Osmani. 48-vjeçari u arrestua ne flagrance per "Drejtim mjeti ne gjendje te dehur".

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reshje bore dhe ngrica, probleme me qarkullimin në Qafë-Thanë (VIDEO)
E padëgjuar më parë, gjyqtarja e Durrësit lë jashtë kamerat në seancën për Velierën, arsyeja do ju shkrijë së qeshuri (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0046219825744629
array(1) { ["section"]=> string(89) "pas-3-mujash-hetime-shkarkohet-nga-detyra-nenkomisari-i-policise-rrugore-ne-tirane-110192" }