Pas 56 viteve karrierë dhe kockave të thyera, Jackie Chan më në fund fiton Oscar (Foto)

Publikuar tek: bota, më 09:29 14-11-2016 Pas 56 viteve karrierë dhe kockave të thyera, Jackie Chan më në fund fiton Oscar (Foto)

Pas 56 vitesh karrierë dhe me mbi 200 filma aktori i arteve marciale në filmat aksion, Jackie Chan ka fituar më në fund Çmim Oscar.

Rreth 23 vite më parë Chan kishte parë një statujë Oscar në shtëpinë e aktorit Sylvestër Stalone dhe kishte thënë se edhe si dëshironte një të tillë.

Dhe e ka fituar atë vetëm të shtunën në mbrëmje në ceremoninë e përvitshme të ‘Governors Aëards’

“Pas 56 vitesh karrierë në industrinë e filmit, pasi kam bërë më shumë se 200 filma, pas aq shumë kockash të thyera…. Më në fund” ka thënë aktori 62-vjeçar teksa në duar ka patur Çmimin.

xheki1.jpg

xheki2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031559944152832
array(1) { ["section"]=> string(90) "pas-56-viteve-karriere-dhe-kockave-te-thyera-jackie-chan-me-ne-fund-fiton-oscar-foto-59441" }