Pas Angela Markelit, Edi Rama ‘bën për vete’ edhe kryeministrin e Kinës, Li Keqiang shkrihet gazit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:18 05-11-2016 Pas Angela Markelit, Edi Rama ‘bën për vete’ edhe kryeministrin e Kinës, Li Keqiang shkrihet gazit

Kryeministrit Edi Rama një meritë nuk ia hedhim dot poshtë, aftësinë për batuta. Në foton e përbashkët të samitit 16+1 mes Kinës dhe vendeve të Europës Lindore dhe Juglindore, Rama ka shfrytëzuar momentin për t’i treguar diçka gazmore homologut kinez, Li Keqiang dhe atij letonez, Māris Kučinskis.

Ajo që Rama i ka treguar në celularin Li Keqiang-ut e ka bërë këtë të fundit të shkrihet gazit. Situata të ngjashme me ato që jemi mësuar të shohim mes Ramës dhe kancelares gjermane Angela Merkel.

Gjithsesi, shqiptarëve më së shumti i intereson që kinezëve të mos i tregojmë vetëm batuta por t’u vendosim në tavolinë projekte serioze dhe strategjike ku ata mund të investojnë në vendin tonë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019325971603394
array(1) { ["section"]=> string(100) "pas-angela-markelit-edi-rama-ben-per-vete-edhe-kryeministrin-e-kines-li-keqiang-shkrihet-gazit-58539" }